25.11.2022

İZMİRDE YATIRIM YAPILABİLECEK GAYRİMENKUL BÖLGELERİ

İZMİR’DE YATIRIM YAPILABİLECEK GAYRİMENKUL BÖLGELERİ

 

İzmir’de yatırım yapmak istiyorsanız, değeri yükselecek olan bölgelere yönelebilirsiniz. Bir semtin değeri ulaşım olanaklarından, manzarasına kadar çeşitli detaylara göre şekillenmektedir. İzmir’de yatırım yapılabilecek ve en çok tercih edilen iki bölgeyi sizler için inceledik; Gaziemir ve Görece.

Gayrimenkul sektörü açısından Gaziemir, önemli bir popülasyona sahip. Gaziemir’de satılık veya kiralık daire, iş yeri, depo vb. gayrimenkullere yönelik ilginin artışındaki sebeplerden biri de sanayinin ve ticaretin geliştiği bir bölge olması da diyebiliriz. Sarnıç bölgesi etrafında sanayi kuruluşlarının toplandığı Gaziemir, Ege Serbest Bölgesi ve Fuar İzmir ile oluşturduğu sanayi ve ticaret gücü sayesinde girişimciler ve yatırımcılar tarafından önemini korumaktadır.

Koruma havzasında olması nedeniyle alt yapısı yıllar önce tamamlanan, hiçbir kirletici unsurun olmadığı Görece’de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen 74 bin metrekarelik Rekreasyon alanı sayesinde gayrimenkul arayan yatırımcıların yeni gözdesi oldu. 50 hektarlık Çatalkaya Korusu'na komşu olması nedeniyle, İzmir'in Kazdağları olmaya aday. Kent genelinde dikey yapılaşma söz konusu olmasına karşın, 0.60 emsal ve sadece yatay mimariye izin verilen Görece, bölge olarak pandemi ve deprem konut tercihinde bir avantaj sunuyor. Gaziemir’in yanı başında bütün imkanlarına sahip olması, bölgenin en iyi kolejlerine yakınlığı sayesinde Görece, son yılların en çok tercih edilen bölgelerden biri haline geldi.