04.06.2016

Kısıkköy Mobilya Şehri'nde kişiye özel mobilya üretiliyor!

İzmir'de mobilya sektörünün kalbi konumundaki Kısıkköy Mobilya Şehri'nde ünlü markaların ürünlerinin yanında, kişiye özel mobilya üretimi de yapılıyor...

 

İzmir'de mobilya denilince akla gelen Kısıkköy her gelir grubuna uygun seçenekler sunuyor

İzmir'de mobilya sektörünün kalbi konumundaki Kısıkköy Mobilya Şehri'nde ünlü markaların ürünlerinin yanında, kişiye özel mobilya üretimi de yapılıyor. Her bütçeye uygun mobilyanın üretildiği Kısıkköy Mobilya Şehri bünyesinde bir çok markayı barındıyor. İlk olarak 1968 yılında Kısıkköy Ağaç İşleri Sanayi Sitesi adıyla kurulan ve İzmir'deki tüm mobilyacı ve marangoz esnafını birer işyeri sahibi yapmak amacını taşıyan, mobilya şehrinin temeli 1981 yılında atıldı. 

 

YÜZLERCE MAĞAZA 

6 yıl süren inşaatın ardından ilk müşterisini 1987 yılında kabul eden Kısıkköy Mobilya Şehri, 1990'dan sonra müşteri sayılarındaki artışla birlikte, farklı firmalarında gelmesi ile çarşı şekline dönüştü. Şimdi 65 farklı firmanın yer aldığı Mobilya Şehri'nde, ev mobilyası, büro mobilyaları, bebe-genç odası, mobilya aksesuarları üretimi yapılıyor. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin uğrak yeri olan Kısıkköy Mobilya Şehri'ndeki firmalar adına konuşan Kısıkköy Mobilya Şehri Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Canözden, "Müşterilerimizin rahat bir alışveriş yapacağı, hatta hafta sonunu huzurla geçirebileceğiniz, gürültüden uzak bir şehri gezmenin zevkini sunuyoruz. Mobilya şehrimizde, geniş yollar, yeşil alanlar, rahat otopark imkanı ile yüzlerce mağaza ve imalathane müşterilerimize hizmet veriyor" dedi. Mobilya seçiminde bilinçli mağaza sahibi üyelerinin, müşterilerin beğenisine ve seçimine yardımcı olma konusunda uzman olduğunu dile getiren Canözden, "Mobilya modasında, müşterilerimizi memnun etmek adına yeni modelleri sunmaya çalışan usta sanatkarlarımız, özel siparişleri almakta ve istenildiğinde ürün üzerinde değişiklik de yapmaktadır" diye konuştu.