03.06.2016

Cityscape Turkey'de 1 milyarlık satış yapıldı!

Cityscape Turkey’e Türk inşaat firmaları yaptıkları sıcak satışla damgasını vurdu. 3 günde 1 milyarlık satış yapan sektör temsilcileri, “Yapılan satışlar yabancıların ülkemize olan güveninin en büyük göstergesi” dedi.

Dünyanın en prestijli gayrimenkul organizasyonlarından Cityscape'in Türkiye'deki ilk fuarı rekor satışa imza attı. Türk firmaları üç günlük fuar süresince toplam 1 milyar liralık satış yaptı. Fuarın ilk günü Al-Maslak Grubu'na Metropol İstanbul anakuleden yaklaşık 3 bin metrekarelik 2 kat satan Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi, bir Türk yatırımcısıyla 200 milyon liralık ofis bloku için de görüşmelerini sürdürüyor. 17 bin yabancı yatırımcı portföyünü fuara davet ettiğini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu "İlk günden 100 milyon dolar satış hedefi koymuştuk, bunu gerçekleştirdik. Fuar yabancıların Türkiye'ye güvenini tazelemesi açısından faydalı oldu. Fuar her yıl tekrarlanmalı" dedi.

GÖNLÜMÜZÜ ORTAYA KOYDUK

 

Fuarda 300 yatırımcı ile görüşen Sur Yapı ise 30 milyon liralık rezervasyon yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, yaşanan olaylara rağmen yoğun katılımın, Türkiye'nin 'güvenli bir liman' olduğunun en büyük göstergesi olduğunu, firmalar olarak ellerini taşın altına koyarak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Elmas, "Dünyanın her yerinde bu olaylar yaşanıyor. Sadece gövde gösterisi değil, satışa dönecek görüşmeler yapıyoruz. Biz gönlümüzü koyduk ortaya" dedi. Elmas, "Son satışa çıkardığımız blok için Suudi bir grup ile görüşüyoruz" dedi.