04.06.2016

Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi MIPIM Fuarı'na damgasını vurdu!

Ege’nin parlayan yıldızı Uşak’ta İZKA İnşaat tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Fuarı’na damgasını vurdu.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, eski Tabakhane bölgesini kentin yeni ticaret ve yaşam merkezi haline getirecek 450 milyon liralık projenin Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Cahan, “Bu proje Uşak’ın ufkunu açacak. Kentin değeri artacak” dedi

Uşak, kentsel dönüşümde bir devrime imza attı. Altyapısı yetersiz olan eski Tabakhane bölgesi, kentin yeni ticaret ve yaşam merkezi haline gelecek. İZKA İnşaat tarafından hazırlanan Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi, dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Fransa'daki MIPIM Fuarı'na damga vurdu. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 450 milyon liralık projenin Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi. Cahan, "Bu proje Uşak'ın ufkunu açacak" dedi.

 

Yoğun ilgi gördü 

 

Fransa'nın Cannes kentinde MIPIM 2016 Fuarı'nda görücüye çıkan proje yoğun ilgi gördü. Fuara katılan İZKA İnşaat standını gezen  TOKİ  Başkanı Ergün Turan, Uşak'ta bitmek üzere olan projenin Türkiye'de örnek gösterdikleri bir proje olduğunu söyledi. Projenin kentin gelişimine etki edeceğine dikkat çeken Turan, "Proje kapsamında 1051 konut, 921 dükkan ve içerisinde 750 kişilik cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve sağlık ocağı yapılıyor. Proje sanayiden ticari ve konuta dönüşüm anlamında da ilktir. Projenin maliyeti yaklaşık 450 milyon TL" dedi.

 

'Proje Türkiye'de ilk' 

 

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise fuarda Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti. Cahan, "Projenin büyük ilgi görmesi bizlere büyük mutluluk verdi. 430 bin metrekarede yapımı süren proje, sanayiden, konut ve ticari işyerlerine dönüşmesi bakımından Türkiye'de bir ilk özelliği taşıyor. Proje bakanlarımız tarafından da yakından takip ediliyor, başka kentlerde yapılacak dönüşümlere de örnek gösteriliyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan da sık sık Uşak'a gelerek çalışmaları yerinde inceleyor. Bu durum projemizin ne denli önemsendiğinin göstergesi" diye konuştu.

 

'Uşak yeni kimlik kazanacak' 

 

Proje öncesi Başkan Nurullah Cahan ile bir araya geldiklerini hatırlatan İZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil ise, "Sanayi merkezi halindeki bölgenin zamanla şehir içinde kalarak estetik yapıyı bozduğunu söyledi. Bize ilk anlatırken bile projenin bitmiş halini kafasında canlandırmıştı. Onun heyecanı bize de sıçradı. Yakın zamanda burası tamamlandığında Uşak yeni cazibe merkezi olacak. Yeni bir kimlik kazanacak. MIPIM Fuarı'nda İzmir'in tanıtılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra Uşak Kentsel Dönöşüm Projemizin tanıtımı da bize güç verdi" dedi.

 

Bu yıl tamamlanacak

 

2016 yılı içinde Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi içinde hep birlikte çay içebileceklerini aktaran Cahan, "Uşak'ın tıkanan kalbinin açılması ve yeni yaşam alanları oluşturulması adına yapılan projemiz çok yakında bitecek. Değişimi hep beraber yaşayacağız. Uşak'ın değeri yükselecek. Projede 2016 yazında hep birlikte çay içeceğiz" dedi.