04.06.2016

Yatırımcının talebi Pancar OSB’de 3. etabı açtırıyor

Pancar OSB Başkanı Hüseyin Şairoğlu, “Yatırımcıdan gelen yoğun talebi değerlendirerek, bölgeyi büyütmeyi gündeme getirdik” dedi

 

İzmir'in merkezine en yakın sanayi bölgelerinden biri olan Pancar Organize Sanayi Bölgesi'nde inşaatı süren 40 yeni tesis ile yüzlerce kişiye istihdam olanağı sağlanacak. Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şairoğlu, gereken malzeme ve ekipmanların tamamının satın alındığını ve iki sene içinde altyapıyı bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
40 yeni tesis
Geçen yıl bölgeye dahil edilen 355 bin metrekarelik ikinci kısımda altyapı inşaatının halen sürdüğünü belirten Şairoğlu, birinci etapta üretimlerin başladığını söyledi. Halen 20 fabrikanın çalıştığı bölgede 10 fabrikanın faaliyete geçeceğini belirten Şairoğlu, "40 tesisin inşaatı sürüyor. Buradaki 70 parselde ve ikinci etaptaki bölgede de firmalar tesislerini kurmaya başlayacak. Bölgeye en çok makine ve yedek parça firmaları ilgi gösterdi. Bunun yanında ambalaj sektörü, ağaç ve ahşap sanayi, deri, madeni yapı elemanları, gıda, demir-çelik, döküm, plastik, otomotiv yan sanayi, tekstil ve kimya sektörlerinden yatırımcılar da bölgeye yatırım talebinde bulunuyor. Yapımı süren 40 tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte yüzlerce hemşerimiz istihdam edilecek" dedi. İkinci etap bölümünde bulunan 18 parsel arsanın da kısa sürede yatırımcılar tarafından alındığını belirten Şairoğlu, "Bütün parselleri sahiplendirilmiş İzmir'deki az sayıdaki OSB'den birisiyiz. Yatırımcıdan gelen yoğun talebi değerlendirerek, bölgeyi üçüncü etap ile büyütme düşüncesini gündemimize aldık. En kısa sürede çalışmalara başlayacağız" dedi. Pancar OSB'nin Adnan Menderes Havalimanı'na 18, Alsancak Limanı'na 30, şehir merkezine 33 kilometre mesafede olduğunu anlatan Şairoğlu, "Konum ve ulaşım açısından hiçbir sorunumuz yok. Bölgeye İzmir-Aydın karayolunun Ayrancılar kesiminden ulaşılıyor. Ancak bölge yönetimi olarak, İzmir -Aydın otoyoluna bağlantı konusunda Karayolları ile anlaşma sağladık. Ulaşım için iyileştirme çalışmalarımız sürüyor" dedi.