11.10.2014

İzmir'e iki işadamından iki yeni otel

BY Kepi'nin sahibi olan Mustafa Kepi ve Müteahit Cem Koç İzmir'e iki yeni otel yatırımı yapacaklarını açıkladı. Her iki işadamı da Ege Serbest Bölgesi, yeni büyüyen Adnan Mendres Hava Limanı, fuar alanı ve gelişen sanayisi nedeniyle İzmir'i seçtiklerini söyledi.


Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis üyesi Mustafa Kepi ve Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Koç, İzmir'e otel yatırımı yapacağını açıkladı. Mobilya sektörünün kuruluşlarından BY Kepi'nin sahibi olan Mustafa Kepi yaklaşık 10 milyon dolar yatırımla Sarnıç'a 88 odalı 4 yıldızlı bir otel yaparken, Müteahit Cem Koç ise 80 odalı 4 yıldızlı 10 milyon dolarlık bir tesise imza atacak. Her iki işadamı da Ege Serbest Bölgesi, yeni büyüyen Adnan Mendres Hava Limanı, fuar alanı ve her geçen gün büyüyen sanayisi nedeniyle bu bölgeyi seçtiklerini dile getirdi.

Mustafa Kepi otelin mimari olarak çok farklı olduğunu açık ve kapalı havuz, bin 500 metrekare büyüklüğünde özel bir spa merkezi ve en alt katında da 8 özel mağaza bulunduğunu belirtirken, Cem Koç, "Bu zamana kadar hep Gaziemir ve değişik bölgelerde inşaat yaptık. Yine Gaziemir'deyiz ancak bu kez inşaat sektörünün dışına çıkıyoruz" dedi.