12.04.2014

Ferah ve Aydınlık Bir Ev İçin İp Uçları

Ferah ve aydınlık bir evden hiç birimiz vazgeçemeyiz sanırım. Yeni evimizin dekorasyonunu yaparken ya da oturduğumuz evde tadilat yapacaksak, evlerimizi nasıl daha ferah ve aydınlık hale getirebiliriz sorusuna cevap bulmanızı sağlayacak küçük ip uçları verelim istedik.

 

 

Pastel tonlar her zaman ferahlık etkisi sağladığından, boyanızın rengini seçerken yumuşak renk paletlerini tercih etmenizi öneririz. Sakinleştirici bir etki  istiyorsanız, beyaza da yer verebilirsiniz.

Mobilyalarınızı yerleştirirken gün ışığına engel olacak düzenlemelerden kaçınmanız, evinizin daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Gün ışığını olabildiğince içeri alın.

Dikey çizgiler evinizin tavanını yüksek gösterecektir. Bu yüzden, perdelerinizde ve mobilya detaylarınızda dikey çizgili parlak renkli detaylar seçmeniz, evinizi daha ferah gösterecektir.

Eviniz küçükse, açık renk doğal ahşap ve pastel tonlamalar seçmeniz, evinizin daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Ferah bir ev istiyorsanız, gereksiz tüm aksesuarlarınızdan kurtulun! Aksesuar kalabalığı gözünüzü de sizi de yorar. Minimal döşenmiş, düzenli evler her zaman ruhunuzu aydınlatır.

Evinizde ister mobilya detaylarınızda olsun ister bitki ile, yeşile mutlaka yer verin; çünkü yeşil, doğanın huzurunu evinize taşıyacak olan renktir. Aksesuarlarda veya mobilyalarınızda tercih edebileceğiniz mavi renkler ise, evinize geldiğinizde, denizden gelen bir rahatlama hissi verecektir size.