27.03.2014

Bornova İki Yeni Spor Tesisine Kavuşuyor

 

 

Bornova Belediyesi, ilçenin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalan, teknik açıdan da uygun olmayan Bornova Merkez’deki Spor Salonu ve Stadyum yerine uluslararası standartlarda iki yeni tesis yapıyor.

Bornova Belediyesi, ilçenin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalan, teknik açıdan da uygun olmayan Bornova Merkez’deki Spor Salonu ve Stadyum yerine uluslararası standartlarda iki yeni spor tesisi yapıyor. Temelleri atılan ve hızla yükselen 10 bin kişilik Doğanlar Stadyumu ile 2 bin 500 kişilik Altındağ Spor Salonu, İzmir’in en modern spor tesisleri arasında yer alacak. Yeni stadyum ve yeni spor salonu tamamlanıp hizmete açıldıktan sonra, yetersiz kalan eski tesislerin yerine, hizmet binası yapımına başlanacak.

 

 

Spora büyük destek veren Bornova Belediyesi, hem altyapı olanakları sağlıyor hem de açtığı spor okullarında gençleri yetiştiriyor. Bornova Belediyesi, temelleri atılan iki büyük tesisle ilçenin bu alandaki çıtasını yükseltiyor. Doğanlar’da 10 bin kişilik stadyumun temellerini atan Bornova Belediyesi, ilçede salon sporlarının da uluslararası standartlarda yapılabilmesi için çalışmalar yapıyor. 2 bin 500 kişi seyirci kapasiteli jimnastik de dahil bütün salon sporlarının yapılabileceği Altındağ Spor Salonu’nun temellerini atan Bornova Belediyesi, kısa sürede kaba inşaatını tamamlama aşamasına getirdi. Sadece, 250 seyirci kapasiteli ek antrenman salonuyla bile Mustafa Kemal Caddesi’ndeki mevcut spor salonunun standartlarını aşan Altındağ Spor Salonu, uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek altyapı olanaklarıyla donatılıyor.